Studyblr aneb studijní komunita Tumblru

27. března 2017 v 20:56 | Smrt |  Smrt a studia
Zdravím smrtelníci,
nedávno jsem nad čajem přemýšlela o čem bych mohla napsat. Válka a Mor mají Umění slova psaného za což je obdivuji, protože já bych rady okolo psaní dát nemohla. Nevěděla bych jak. Nakonec mě to trklo. Proč nenapsat o studyblrs? O této velké a úžasné komunitě rozkládající se u bran pekla zvaného Tumblr? Tak jsem ve zkratce skočila tady s dalším šálkem čaje a studenými prsty na klávesnici.
Pohodlně se usaďte a přečtěte si o komunitě lídí, kteří možná jednou změní svět.Na začátek by možná bylo dobré vysvětlit co je Studyblr, i když z nadpisu je to nejspíše jasné. Studyblr se skládá ze slov study a tumblr. Ve zkratce to jsou blogy na tumblru, které se zabývají učením, školou a tlakem jaký je dnes na mladé lidi vystavován ohledně jejich vzdělání. Najdete tu fotografie zápisků, stolů, kampusů, kolejí a spostu motivačních či inspirativních citátů. Jdou zde i rady ohledně přežití na koleji či posty o tom jak se vypořádat s nervozitou před velkými testy.
Já osobně narazila kdysi na pojem studyblr na pinterestu, kde jsem projížděla motivaci ke studiu, protože takovéhle věci Smrt má ráda. Rozklikla jsem odkaz pod fotografií a začetla se do článku, který byl samozřejmě v angličtině. A ten ve mě vzbudil zvědavost, tak jsem se rozhodla najít tuto komunitu na samotném Tumblru. Ta mě mile překvapila a hned jsem začala pár blogů sledovat.Po nějaké době jsem začala rozmýšlet, že bych si založila svůj vlastní studyblr, a tak před několika měsíci vznikl můj Study on the Moon. Moje malé místo plné inspirace a citátů.
Miluji být část téhle komunity. Pod fotografiemi pročítat útržky života ostatních studenů. Pozorovat jak jsou kampusy či knihovny krásné. Nahlédnout jaké jsou rozdíly mezi našimi školami a školami ve Francii, Španělsku či Anglii... Je fajn vědět, že nejste jediní, kdo má problémy a trápí se s učením.

( Zdroj: productivity-day-100.tumblr.com )

Jediný problém je, že ze začátku máte pocit, že vaše fotky jsou mizerné a neměli byste je zveřejňovat, protože nejsou, tak krásné jako ostatních. Tohle dává o studyblrs nesmyslnou představu dokonalosti - krásné poznámky, drahé zvýrazňovače. Ve skutečnosti je učení více o chaotických poznámkách a disciplíně udržet sama sebe nad tím sešitem. A nepropádání zoufalosti, když si nic nemůžete zapamatovat.
Jediné co potřebujete k založení svého vlastního studyblr je účet na tumblru, znalost angličtiny a touha se zlepšit či inspirovat ( anebo být inspirován). Nemusíte se bát odmítnutí, protože ostatní jsou neuvěřitelné milí a přátelští.
Myslím, že stojí za zmíňku pár mích oblíbených blogů: studyplants, iamanowlstudent, journalsanctuary, castillos-co, mochi-studies, universi-tea a další. Samozřejmě nesmím zapomenout na naši milovanou slečnu Válku, kterou najdete zde.
Slyšeli jste někdy o studyblrs či jeden máte? Pokud ano dejte mi odkaz do komentářů! Pokud máte další otázky, tak se ptejte. Vynasnažím se vám odpovědět!
S neutuchající láskou Vaše Smrt
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama