První válečný playlist

11. března 2017 v 15:12 | Válka |  Válečné playlisty
Dámy a pánové, máme tu březen! Ano, přesně tak - Válka opravdu vlastní kalendář a tak ví, jaký je právě měsíc. Neuvěřitelné!
Oh look, it's War dissing herself again
Nebudu chodit kolem horké kaše, nadpis si dokáží přečíst všichni, takže už také všichni vědí, co je pod perexem čeká - výběr Válčiny oblíbené hudby. Já vím, já vím, obsah takové úrovně by jeden čekal spíš na blogu lidské samičky v prvopočátcích puberty, než na tady - na území zkušených Jezdců Apokalypsy -, ale co se dá dělat? Každá přispíváme tím, co zrovna máme, a v mém případě jsou to právě playlisty. Alespoň si naši drazí čtenáři odpočinou od dobrých článků.
Seriously, War, stop
Upřímně, něco podobného mám v plánu už od založení blogu. Plánovala jsem playlist na leden, plánovala jsem playlist na Valentýn (ten by se vám líbil, vážně q.q), ale nikdy jsem se nedokázala přinutit ho dotáhnout dál než k pouhému seznamu písniček, o které bych se s vámi chtěla podělit. Až do dneška! Dnes jsem si konečně řekla, že je na čase si sednout k počítači a, místo obvyklého bloudění pochybnými hlubinami YouTube naplněnými ještě pochybnějším obsahem (ehm A HALF HOUR OF CROSS GENE SHIN'S 'COME TO ME SEYOUNG' ehm), konečně dát dohromady nejen seznam hudby, ale také sepsat ke každé položce na seznamu i krátký komentář. Řeknu vám, bylo to těžší, než se říká.
Po dlouhém boji s leností vám tedy přináším úplně první a zdaleka ne poslední playlist z mé dílny! A jelikož první březnové dny se nesly ve znamení sluníčka a svěžího vzduchu, první válečný playlist se bude držet jejich příkladu. Nalaďte se na optimistickou vlnu, vytáhněte barevné oblečení a můžeme začít!
A jen tak mimochodem, při vytváření tohoto playlistu mě popadla touha prohrabat skříň a zjistit, čím vlastně disponuji. Zděšeně zjistila, že vlastním jen dvoje šaty a jednu sukni, která je navíc jen černobílá, a celé jedno tričko v jiné barvě, než je černá/bílá/šedá. Hádejte čí rozpočet teď padne na obnovení šatníku...A začneme hezky zostra! Když už se snažím vytvořit playlist plný písniček s takovými těmi happy vibes, Seventeen nemůžu vynechat. Tihle chlapci z Pledis Entertaiment mají v repertoáru mnoho písniček, které mi dokáží vykouzlit úsměv na tváři. Vybrat jednu z nich nebylo jednoduché. Po dlouhém přemýšlení jsou se rozhodla pro první písničku, kterou jsem od nich slyšela: Very Nice. Všechna potřebná kritéria pro zahrnutí na tomto seznamu splňuje víc než na výbornou. Je to jedna z těch písniček, kterou si pouštím kdykoliv se potřebuji nabít energií, protože, upřímně, pokud existuje písnička, z níž přímo srší energie, je to tahle.
Jestli při jejím poslechu nepocítíte nutkavou touhu se přinejmenším pousmát, obávám se, že jste nadobro ztracení. Já cítím touho se nejen pousmát. Pokaždé, když se objeví v Try not to sing/dance challenge, znamená moji jistou prohru, protože při ní se opravdu nedokážu udržet v klidu. Zvažuji, že se naučím choreografii, abych se nemusela při jejím poslechu pokaždé ztrapňovat tím improvizovaným čímsi, které vždycky předvádím. Moje schopnosti na poli taneční improvizace nejsou holt nic moc.


Když jsem poprvé narazila na EXID (a ano, bylo to díky BTS ve Weekly Idol), nebyla jsem si vůbec jistá, co si o nich mám myslet. To mi nemůže mít nikdo za zlé - EXID mají nepopiratelně slabost pro prazvláštní koncepty. Vlastně ani se mi Up&Down původně nelíbila. Jenomže zároveň jsem ji možná týden nemohla dostat z hlavy a tak jsem si ji pustila ještě jednou, pak znovu, zase a... Asi se chápeme, že? Postupem času se mi slečny z EXID tak nějak dostaly pod kůži a jsou jednou z mála dívčích skupin, které si v mém srdíčku našly nezpochybnitelné místo. Nepopiratelnou zásluhu na tom má i to, že LE je snad nejlepší rapperka mezi idols, kterou znám.
Do tohoto playlistu jsem původně chtěla zařadit jen písničky se svěžím beatem, ale... No tak, tohle je EXID! Pro ty bych z konceptu vybočila kdykoliv. Navíc nikdo nemůže popřít, že i přes poněkud těžší (opravdu překládám/snažím se překládat tyhle pojmy do češtiny?) beat, dokáže tahle písnička zvednout náladu. Doufám, že nejsem sama, kdo při jejím poslechu nedokáže sedět v klidu.Správně bych momentálně měla spíš do světa šířit Wake Me Up, title song nejnovějšího comebacku B.A.P, ale všichni, kdo ji slyšeli, musí uznat, že ta by mi atmosféru playlistu poněkud kazila. Místo ní tu tedy máme Carnival, která sem naopak sedí úplně parádně.
Vtipná historka: Tyhle nesmírně talentované chlapce jsem poznala díky Bravíčku před nějakými možná čtyřmi lety. V té době jsem vůbec netušila, že něco jako k-pop existuje. Pamatuji si, že v Bravíčku mluvili o 4minute (navždy v našich srdcích, královny q.q), KARA (RIP q.q) a možná i dalších skupinách, na které si teď bohužel nevzpomenu. Důležité je, že právě díky tomu článku jsem objevila písničky jako Warrior, Power a No Mercy, které se mi v telefonu udrželi bez přestávky až do teď. Jenže tím můj zájem o B.A.P na dlouhou dobu skončil. Až do října, kdy jsem se ke k-popu dostala pořádně, a tehdy byli třetí skupinou, jejíž jména jsem byla odhodlaná naučit se zpaměti. Toť krátké shrnutí, proč pro mě budou tihle kluci ušatí vždycky tak trošku vyjímeční.
K samotné písničce toho moc říkat nemusím - je energická, svěží a ani na vteřinu nenudí. Yongguk a Zelo rappují úchvatně jako vždy, Daehyun nám opět dokazuje, že ano, opravdu dokáže zazpívat velmi vysoké tóny a B.A.P svorně demonstrují, že ačkoli debutovali s hip-hopovým konceptem, poradí si se vším.Rozhodně se nedá říct, že by Válka byla nějakým velkým fanouškem dívčích skupin s roztomilými koncepty. Vlastně by se dalo spíš říct, že je na takové skupiny poněkud alergická. Všechny ty vysoké hlásky, školní uniformy a aegyo jí dokážou hnout žlučí. Navíc ji jejich písničky jen málokdy zaujmou natolik, aby si je toužila poslechnout znovu. Red Velvet jsou jednou z mála výjimek - Válka má jejich hudbu nejen ráda, často se k ní vrací, ale dokonce i uvažuje o koupi alba (ty holky musí z něčeho žít, že?).
Dumb Dumb je přesně jedna z těch písniček, které ve Válce evokují představu slunečného dne, jasných barev a takových těch plochých melounových žvýkaček, které jsou tak sladké, až vám z nich trnou zuby. Je to také jedna z těch písniček, při nichž má Válka chuť shodit své černé brnění a navléknout na sebe to nejbarevnější, co má v šatníku, vyhrabat nadkolenky a pro jednou vyrazit mezi lidi jako jasně rozpoznatelná příslušnice něžného pohlaví s mašličkami, barevnými sponkami ve vlasech, možná i nalíčená... prostě se vším všudy! Pokud se ráno potřebujete motivovat k tomu, abyste ze sebe udělali člověka, pustit si Dumb Dumb rozhodně není špatný nápad.Už během H.E.R éry Block B dokázali, že na cute koncepty mají a že v jejích podání nejsou v žádném případě cringey žáležitostí. A Yesterday tenhle fakt jen podtvrzuje! Tahle písnička se může pochlubit přesně tou bezstarostnou, veselou atmosférou, kterou se snažím v tomto playlistu navodit. Tempo má svěží, zazpívaná je - jak jinak než - excelentně, rap nekazí celkový lehký dojem, i MV se nese ve znamení jasných barev a nepřipouští žádnou vážnost. Prostě pecka!
Ale to není to hlavní. Ne pro Válka, pro Válku je hlavní, že konečně, konečně s k Block B doneslo, co to je "férové rozdělení textu"! Smutným faktem totiž je, že obvykle většinu textu dostanou Zico, P.O a Taeil a zbytek skupiny už si zase tolik nezazpívá. Chudák Jaehyo je na tom ze všech nejhůř - obvykle dostane jeden dva verše a tím má po zbytek písničky utrum. Ne však v Yesterday! Park Kyung odvedl při psaní a rozdělování textu excelentní práci - všichni dostali naloženo rovným dílem. Což znamená, že Jaehyo si konečně pořádně zazpíval! Málem jsem se rozbrečela štěstím, když jsem si uvědomila, kolik prostoru konečně dostal. Zaslouží si to, ten náš Pikachu.
(PS: Tohle MV také opět dokázalo, že P.O dokáže přejít z "hello sir, it's nice to meet you" na "your daughter calls me daddy too" in .00003)

A s veselou notou Yesterday bych to pro dnešek ukončila. Doufám, že alespoň jedna z písniček výše vám uvízla v hlavě a bude vám zajišťovat dobrou náladu po zbytek dne! Těšte se na další vysoce nekvalitní obsah z mé dílny,

Vaše milující tetička Válka
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama