Vzpomínky Arwen Pikeové

4. února 2017 v 23:10 | Smrt |  Smrt píše
Příjemní večer dámy a pánové,
přináším vám první povídku do naší Apokalyptické challenge. Vybrala jsem si jako první téma píseň Live Long od T. Swift, kterou jsem do seznamu témat vnesla já. Ne snad, protože bych byla její fanynka, ale kvůli jednomu mému oblíbenému Star Trekovskému videu.
A tato povídka je právě fafikcí na výše zmíněný fandom. Kde v hlavní roli je má milovaná Arwen Arti Pike - mé nejspíše nejvíce rozvinuté OC. Je tu zmíněn Samatha "Sam" Pikeová - Arwenin sestra a Válčina postava.
Text písně a povídka na sebe nejspíše moc nenavazuje, ale já jsem s tím spokojená. Líbí se mi to.
Nevím co dále napsat, takže zmizím, ale vy si užijte čtení!
-Vaše Smrt

I said remember this moment
In the back of my mind
The time we stood with our shaking hands
The crowds in stands went wild
We were the kings and the queens
And they read off our names
The night you danced like you knew our lives would never be the same
You held your head like a hero on a history book page
It was the end of a decade
But the start of an age

Arwen zpívala své dcerce. Starou a nejspíše zapomenutou píseň z minulých století. Takou, kterou na Novém Vulkánu nesluší, protože je snad až moc emociální. Jak zpívala, tak se vrátila do svých mladých let a na Enterprise. Loď, kterou považovala za jednu ze svých životních lásek a také místo, jež ji bylo dlouhou dobu domovem. Místo, kde našla přátele... Ne přátele, ale rodinu, protože tím byli - jsou.
Vzpomněla si na první misi, kde byli kompletní. Na tu jiskru štěstí v Jimově nebesky modrých očích, na Kostrovo nadávání ohledně nebezpečí vesmíru a na její úlevu. když viděla Spocka projít dveřmi turbovýtahu na můstek.

Long live the walls we crashed through
How the kingdom lights shined just for me and you
I was screaming "Long live all the magic we made"
And bring on all the pretenders
One day we will be remembered

Teď je ženou velvyslance a usmívá se, když jí někdo připomene její mládí. Chce se smát, když slyší, jak profesoři na Akademii o nich mluví jako o lidech, kteří byli věděli co mají dělat. Většinou měli pouze tušení co by měli udělat a někdy ani to. Setkávali se úkazy, na které nebyli školeni, ale vedli si dobře. A Enterprise je v tom samozřejmě nenechala.

I said remember this feeling
I pass the pictures around
Of all the years that we stood there on the sidelines
Wishing for right now
We are the kings and the queens
You traded your baseball cap for a crown
When they gave us our trophies
And we held them up for our town
And the cynics were outraged
Screaming "This is absurd"
Cause for a moment a band of thieves in ripped up jeans got to rule the world

Jejich první medaile za statečnost. Stáli před lidmi, jež neznali a poslouchali jak se mluví o jejich statečnosti. Neměli mluvit o nich. Měli mluvit o lidech, kteří zemřeli, ale o nich se většinou nemluví, že?
Tak stáli s falešnými úsměvy a zatínali zuby.

Long live the walls we crashed through
How the kingdom lights shined just for me and you
I was screaming "Long live all the magic we made"
And bring on all the pretenders
I'm not afraid
Long live all the mountains we moved
I had the time of my life fighting dragons with you

Smích. Posádka se smála a Enterprise spokojeně vrněla. Povedlo se zachránit unesené děti z nedaleké kolonie. Ty teď odpočívali na ošetřovně. Kapitán zmizel nejspíše mu volal některý z admirálů, aby ho pochválil za jejich práci. Arwen stále v rohu a pozorovala dění. Uklidňovala se. Jedna z dívek totiž vypadala jako její sestra, když byla dítě.

I was screaming "Long live that look on your face"
And bring on all the pretenders
One day we will be remembered

Výraz Sam, když zjistila, že se vdala za Spocka byl k nezaplacení. Její sestřička měla k Vulkáncům zvláštní vztah - děsili ji a teď měla jednoho v rodině. Arwen ji se smíchem a slovy: "Jsem šťastná, tak buď se mnou." vtáhla do objetí. Jejich otec to samozřejmě nezapomněl vyfotit.

Hold on to spinning around
Confetti falls to the ground
May these memories break our fall

Štěstí a hrdost. To byli pocity, které Arwen pocítila, když se jí do náruče dostala její novorozená dcerka T´Pren. Jméno vybrali se Spockem už před jejím narozením. Znamenalo dáma malého snu. I přes vyčerpanost věnovala svému manželovi oslnivý úsměv. Ten počkal než ženy, jež ji pomáhaly s porodem odejdou. Teprve pak si přisedl k ní na lůžko a naprosto lidsky ji políbil na čelo.
"Je dokonalá," zašeptala jak si opřela hlavu o jeho rameno.
"Vskutku," ozvala se po chvíli odpověď. Novopečené mamince se usadil na rtech úsměv, když její manžel ignoroval logiku...

Will you take a moment, promise me this
That you'll stand by me forever
But if God forbid fate should step in
And force us into a goodbye
If you have children someday
When they point to the pictures
Please tell them my name
Tell them how the crowds went wild
Tell them how I hope they shine

Usmívala se na své přátelé a na svou rodinu. Na nové i staré členy. Stála vedle svého teď už manžela v tradičních vulkánckých šatech a rozháněla slzy. Právě si vzala za muže svou dlouholetou lásku svého komandéra pokud by to snad někoho zajímalo. Usmívala se za oba, protože Vulkánci se nesmějí, že? V koutku své duše litovala, že Spockova matka se tohoto dne nedožila. V tu chvíli si slíbila, že svému budoucímu dítěti ukáže těch pár Amandiných fotek, jež přežili Vulkán a povypráví mu o jedné statečné a silné ženě, jež za láskou šla na jinou planetu, kde její osoba nebyla až, tak vítána jak by měla.

Long live the walls we crashed through
I had the time of my life with you

Vzpomněla si na horkost slz, jež ji stékali po tváři když Jim zemřel, když zachraňoval posádku a Enterprise. Slyšela Spockův řev čisté nenávisti a smutku. Přála si, aby ho zabil.Opravdu.
Vzpomněla si na tu lehkost, když Leo zjistil jaké účinky má Khanova krev. Že existuje možnost jak jejich kapitána- jejich bratra vrátit zpět.
Slyšela Jimmyho povzdech, když ho nečekaně a vší silou objala. Pamatovala si, jak Spockovi říkal ať si jí vezme zpátky...

Long long live the walls we crashed through
How the kingdom lights shined just for me and you
And I was screaming "Long live all the magic we made."
And bring on all the pretenders, I'm not afraid
Singing long live all the mountains we moved
I had the time of my life fighting dragons with you
And long long live the look on your face
And bring on all the pretenders
One day we will be remembered

Když dozpívala T´Pren už v jejím náručí spala a potichounku vrněla.Usmála se a vtiskla jí polibek do vlásků, jak ji pokládala do postýlky. Nevěděla,že měla pomalu po celou dobu písně pozorovatele, protože ten se ohlásil až teprve teď. Tím, že ji objal. Další netypická věc pro Vulkánce, ale byli sami. Přes jejich pouto musel vycítit její momentální náladu... Uvolnila a otočila se, aby si mohla hlavu opřít o jeho prsa.
Tak tam stáli v domě na Novém Vulkáně, v místnosti s jejich spící dcerou, jež ozařovala zapadající slunce proudící otevřenými balkonovými dveřmi. Společně vzpomínali na jejich dosavadní život a možná přemýšleli co udělají dál v jejich dlouhém životě...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama