Když protesty zajdou daleko aneb jak by mě za tento článek v US zlynčovali

11. února 2017 v 13:47 | Mor |  Evangelia Apokalypsy
Dobrý den, vážení a vážené.
Posaďte se pohodlně, rozprostřete sukně, protáhněte si nohy, protože tetička Mor vám poví příběh.
Jak jistě víte, za posledních pár let se tu rozmohl takový nešvar - říkám tomu Předem Prohraný Boj za Svobodu. Jde o nepříjemně radikální mladé lidi sídlící na sociálních sítích, obzvláště Tumblru a Twitteru. Nazývají se bojovníky za práva žen, černých, Indiánů, Muslimů, LGBT+ Community, zvířat, zeleniny, bakterií, jánevímčehoještě, proti útisku hrůzného stvoření - bílého muže (update: už se to rozšířilo i na bílou ženu, tzv. WW - White Woman). Jsou to většinou mladí lidé, kteří ve svých telecích letech nemohou a nechtějí přijímat jiný názor, než svůj, který je ve většině případů ostře radikální. Nejspíš toto hnutí začalo dobře, ale brzy se to zvrhlo zkrátka ve favorizování výše zmíněných. Když se pohybuji na některých ze zmíněných sítích, už přeskakuji zprávy a Twitterové screenshoty z celkem nedávného Women's March, které hlásají, že bílé ženy tam neměly co dělat, že to byly jenom štíty, aby se po ostatních nepálilo z vodního děla, a že přítomnost bílých žen je jenom známka nadvlády bílých (???). Kromě říkání, že bílé ženy by neměly nahlašovat znásilnění (???), je mezi nimi v módě napadání lidí, kteří mají jiný názor, než oni (#PunchANazi), či jako zaslepené ovečky následovat média a rozšiřovat nenávist k novému Americkému prezidentovi.
Když už jsme u Donalda Trumpa, musím říct, že zhruba 90% těchto bojovníků pochází ze Severní Ameriky. Nic proti Američanům, ale tady platí stereotyp, že absolutně nemají ponětí, co se děje ve světě, či jak fungují ostatní země.
A tak se po vyčerpávajícím úvodu dostáváme k jádru pudla.

Rasismus ve videohře The Witcher 3 - Wild Hunt (Zaklínač 3 - Divoký Hon).Pro neznalé - Divoký Hon je hra uzavírající trilogii Zaklínače, celkem kultovní sérii v herním světě. Příběh je zasazen ve fantaskním středověku, a pojednává o životě a osudech zaklínače Geralta (kdo se to opováží číst jako Džeralta, tomu zakorutím krkem). Zaklínači jsou potulní lovci příšer, kteří za určitý obnos dokáží kohokoliv zbavit vlkodlaka, baziliška, wyverny, či vlka. Společností jsou odsuzováni a straněni, protože aby dosáhli fyzické zdatnosti pro boj s nestvůrami, prochází v mládí těžkým tréninkem a později mutací.
(Morové vysvětlení za čtyři věty a méně)

To jsem se zase jednou podívat na Tumblru, přečíst si Headcannony na postavy z Overwatch, podívat se na nové cute fanarty McHanza, když tu mi tam najednou vyskočí dlouhý článek skládající se ze screenshotů Tweetů. S protočením očí jsem chtěla článek přeskočit, když mě zaujalo jedno slovo - Witcher. S tím, že právě čtvrtý díl knižní předlohy Zaklínače čtu, jsem se rozhodla být masochista a přečíst si to. Slečna jménem Díacolleté se rozčilovala, pročpak ve videhře není více černochů, když tam jsou brambory?!?!?!?! Po přečtení jsem si povzdechla, odolala nutkání praštit telefonem o zem, a šla se slzami v očích číst, abych se uklidnila.

To nikdo nemá mozek? To si vážně všichni myslí, že celý svět je jako Amerika? Že je jako u nich všude standart mít větší procento lidí s tmavší kůží?

"Ale More!!! Černí lidé jsou přece v Americe, takže musí být všude?!?!?! Witcher je přece videohra, takže musí být podle Ameriky?!?!?!?!"
Díky, bojovníku. Projdeme si to po částech.
První jsou jména postav. Řekněte mi - zní vám jméno Cirila Americky? Zní vám jméno Jaskier (vyslovujeme, jak čteme, nevolníci) Americky? Jediné jméno, které by tak možná anglicky/americky znělo je Yennefer.
"Ale More, to pořád neznamená že nejsme v Americe!!! Kdokoliv si mohl taková jména vymyslet!!!"
Hm, to máte pravdu. Půjdeme se podívat na knižní předlohu! Kdo ji asi napsal? Hm, jmenuje se Andzrej Sapkowski! To nezní Americky!
"Ale More, vždyť to může být imigrant!!!"
Tak, víte co? Jdeme se podívat na Google!
Wiki povídá: Andrzej Sapkowski (* 21. června 1948, Lodž) je polský spisovatel, který je považován za jednoho z nejlepších autorů slovanské fantasy.
Přečtěte si to ještě jednou. Zvýrazním letopočet 21. června 1948, město Lodž a slovo polský.
Takže teď budeme mačkat mozečky - Zaklínač se odehrává někdy v raném středověku. Je tedy Zaklínač fantaskní podoba Polska v desátém století, nebo Ameriky v dvacátém prvním století?
"A- ale, v tom případě je rasista ten Sapkowski, že tam nedal víc PoC!!!"
POLSKO. 1970.
Já nevím, jak vy, ale já mám štěstí, když v roce 2017 na Můstku potkám jednoho černocha za týden. Možná dva. Pět skupin Arabů za měsíc jsou maximum. Myslím, že jsem jednou viděla Indiánku, ale nejsem si jistá.
A to jsou nejmíň z poloviny turisti.
Nic proti Polsku, ale kolik si myslíte, že u nich bylo v roce 1970 barevných lidí? Pět a půl? Taky myslím. To, že Sapkowski nedal přímo do příběhu více černochů/Arabů/Indiánů, není záměrné - prostě tam ty lidi nebyli. Pořád tam skoro nejsou, takže proč se vztekáte? Všichni jsou hrozně proti tomu, aby v novém filmu Black Panther, který se odehrává ve fiktivní Africké zemi, byl jakýkoliv běloch - tak proč je tolik cpou někam, kde nikdy nebyli?
A nyní slovo experta na videoherní trilogii, hořícího spravedivým hněvem (omlouvá se za použité vulgarismy):


Jak bylo řečeno, v tomto univerzu opravdu celo-černošské či celo-arabské země jsou, stejně jako i postavy. V tomto dílu ale zkrátka nejsou, pokud si, jak radí výše zmíněný, nekoupíte DLC. To zní celkem blbě, jako kupovat si černochy (ha, slave trade all over again), ale je tady ta možnost.
Kupování černochů ale není náplň tohoto článku. Šlo o to, abych dokázala stupiditu slečnina rozčilování se nad tím, jak je "špatné", že v Zaklínači není polovina postav černochů, jak je zřejmě standardní v Americe.

Moudro a poučení z pohádky na závěr: Drazí Američané a bojovníci, všechna místa ve světě nejsou stejná jako Amerika, i když byste to tak možná chtěli. Někde je více barevných lidí, někde méně. Ve středověkém Polsku jich bylo cca osm, pokud nebereme v potaz obchodníky.

Děkuji za pozornost.
(článek bude přeložen do angličtiny a použit pro nasrání Američanů)
 


Komentáře

1 LM LM | E-mail | Web | 28. února 2017 v 19:04 | Reagovat

Perfektný článok, dobre si im naložila :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama